10 Mayıs 2010 Pazartesi

SAÇLARIMIN TARİHSEL GELİŞİM SÜRECİ =)

Artık bir genç kız olduğumu keşfedip de saçla başla uğraşmaya başladığımdan beri kullanmadığım saç modeli kalmamıştır herhalde =) ama renk konusunda her zaman biraz tutucu olmuşumdur. Şimdi siz bu gödüğünüz saç modellerinin hepsine koyu kahve rengiymiş gibi hayal ederek bakın ve hep beraber saçlarımın geçirdiği evrimi inceleyelim =)

İlki buydu, evet Berna Laçin saç modeli =) hani bunun az daha kısa modelini düşünün( maalesef Berna Laçin'in o saçını bulamadım:() Ama işte uzayınca benim de saçım buna dönmüştü.Her genç kızın kendini yaşından olgun göstermeye çalıştığı bir dönem vardır =)


Sonra gittim aynen de bu kısalık da kestirdim. İyiki de kestirmişim dedim herkes çok beğenmişti çünkü övgüler, iltifatlar felan derken tabii ben de =)
o kısacık saçı da birazcık uzayınca vigo yardımı ile arkalarını böyle kıvırcıklaştırarak kullanmıştım, hatta gidip tekrar kestirsem mi diyorum böyle karışık kuruşukk...Sonra ben saç kestirmeyi bıraktım, hem sıkılmıştım hem de son kestirdiğimde kuaför çok kötü kesmişti, büyük bir hezeyana uğramıştım. Bıraktım saçları uzadılar- sora da böyle kestirdim. Bunun yandan kahküllü olduğunu düşünün.yandan perçemden sıkılınca da önden kahküllü bu modeli kullandım bir süre. Valla benimki Heidi Klum'ınkinden iyi duruyordu ama :DSonra saçlarım aynen bu biçimsiz şekille uzamaya devam ettiler. Uzun bir süre saçlarıma makas değmedi. Kırıklar için bile =)
Vee sonra stediğim boyuta geldiler. Siz konu mankeninin suratı boşverin yalnız =PYine mankenin sıfatı es geçmenizi rica ediiciğimm, işte böyle önlerine tırnak mı ne diyorlar ondan attırdım ve saçlarımı böyle yandan yandan kıvırarak kullandım. Tabii dediğim gibi benim saçlar koyu kahveydi, unutmuyoruz =)Arada bir böyle kıvırcık da yapıyordum, özellikle de öndeki perçem biçimsiz bir hal alınca. Seviyoum kıvırcık saçı...
Gelelim son bir sene içinde saçlarımın başına gelenlere;
aha aynen bu modeli gittim kestirdim.ama daha çok bu halde, yani maşalı olarak kullandım. Güzel olmuştu aslında bayaa =)
Tabii o saç biçimsizken aynen bu şekilde duruyordu bende de =)en sonunda da gittim aynı Laçin Tenel gibi kestirdim =)
aha aynen de böyle. Şu anda da bunun uzun halini düşünün, biraz zor şekil alıyor ama idare ediyorum ben... =)


İşte böyle pek sevgili okurlarım, post biraz uzun oldu ama umarım hoşunuza gitmiştir...


Kaynak ve kaynak

6 yorum:

Moda(e)rator~ Moda olan Herşey Kontrol Altında dedi ki...

Laçin bunu görmeli:)

tropikrüya dedi ki...

:) bence de :)

♥ Made By Mİne ♥ dedi ki...

kısa sac ne rahat değil mi ? :)

tropikrüya dedi ki...

aynen öyle çok büyük rahatlık valla =)

Leah dedi ki...

Ya ben Aşk-ı Memnu'daki idiot Nihal'in saç modelini inanılmaz çok beğendim, kestiresim var ama benim saçlarım çok dalgalı ve elenktrinkleniyo. O model düz saçlarda daha hoş duruyo. Ben de her allahın günü fön çektiremem, düzleştiremem. Ne yapsam bilemedim yua :/

tropikrüya dedi ki...

yaa sen de madem dalgalı onu kıvırcık olarak kullan kuzumm, açıkçası ben bu bop model ve türevi saçların kıvırcık daha güzel durduğunu düşünüyorum. Ben de hep fön çekemeyeceğimden öyle kullanmıştımm :9